ביטוח סיעודי

ביטוח סיעודי – האם כדאי לעשות ?

הביטוח הסיעודי מעניק פיצוי בגין הוצאות סיעודיות של המבוטח.
המענה הביטוחי נדרש כתוצאה מהארכת תוחלת החיים בחברה המערבית וגידול באוכלוסיית הגיל השלישי, על פי נתונים סטטיסטיים אחד מכל שלושה קשישים מעל גיל 65 יזדקק בשלב זה או אחר של חייו לטיפול סיעודי זמני או קבוע.

מהו מקרה סיעודי ? המבחן הוא ביכולתו (או יותר נכון אי יכולתו) של אדם לבצע פעולות יומיומיות בסיסיות ופשוטות כמו להתרחץ, להתלבש, ולשמור על הסוגרים וכו. בנוסף, מקובל לראות במחלת אלצהיימר ו/או תשישות נפשית גם כן כמצב סיעודי מזכה.

מאחר והזדקנות, על כל תופעות הלווי שלה והמחלות הנילוות אליה, הינה מסלול חד-סיטרי שאין ממנו חזרה או שיפור גופני משמעותי, ורבות ככל שהזמן נמשך במצב הסיעודי והצרכים מן הסתם הולכים וגדלים הרי שהסבירות להחמרה והזדקקות לעזרה או השגחה צמודים 24 שעות ביממה עולים מה שרבות מחייב עזיבת הבית לטובת מוסד מה שמחייב בעלויות כבדות עוד יותר. במצב מתקדם זה בית חולים סיעודי הוא אכן הפתרון הרצוי אך בשל מחסור כרוני במיטות ובעיקר חוסר מקורות כספיים בידי הקשיש רבות הטיפול בו נעשה בבית, על כל הכרוך בכך – נפשית וכספית – נטל שנופל על בני המשפחה.
יש לזכור כי בנוסף להוצאות השוטפות ישנם הוצאות נוספות המתבקשות בדמות רופאים פרטיים, אמבולנס, ציוד לבית, כיסא גלגלים, תרופות, אוכל מיוחד, ועוד.

עוד על ביטוח סיעודי פרטי :

על פי חוק הסיעוד ,הביטוח הלאומי מתקצב באופן חלקי כוח עזר לחולה הסיעודי בביתו ( גם אם הוא נמצא בבית חולים או בית החלמה לטיפול זמני) .

ההערכה להוצאות הכוללות היא שמדובר בעלויות שנעות בין 5,000-20,000 ש"ח לחודש ומעלה, תלוי במצבו של החולה הסיעודי וברמת הטיפול שהוא מקבל בביתו או במוסד. חוק ביטוח בריאות ממלכתי אינו נותן מענה לצרכים הללו. קופות החולים נותנות מענה חלקי בלבד באמצעות הביטוחים המשלימים הסטנדרטיים שהם משווקות.
הביטוח הסיעודי הפרטי בא לתת מענה בדיוק לצורך זה של עלויות כבדות קשות מאד לקשיש ולמשפחתו בהיותו סיעודי.

יש מסלולי ביטוח המפצים את המבוטח הסיעודי מהיום הראשון למצבו זה לכל יתרת חייו או למספר שנים מוגבל, ומסלולים אחרים מוזלים יותר המשלימים את כיסוי ביטוח קופות החולים רק לאחר שהתשלום שלהן מסתיים על פי תקופת התקנון שלהן (עד 6 שנים).

ביטוח סיעודי פרטי   נותן פיצוי גם בגין סיעוד כתוצאה מתאונה ולא רק מזיקנה ותחלואיה.

למידע נוסף על ביטוח סיעודי פרטי התקשרו כעת או השאירו הודעתכם ונשוב אליכם בהקדם.

התקשרו עכשיו: 073-7801252

לפרטים צרו קשר: